Intézményvezető: Darab Anita
Elnök: Apostol András Péter

Szakmai vezető: Apostol Viktória

Cím: 2181 Iklad, Szabadság u. 75.
Telefon: 20/435-54-25, (28)-796-893
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Web: www.szederfa.hu

Számlaszám, adószám:

ERSTE Bank:
11600006-00000000-93580366
IBAN:
HU12 1160 0006 0000 0000 9358 0366
Adószámunk:
18081651-1-13

Kik vagyunk?

Egyesületünk 1995-ben alakult olyan elkötelezett emberekből, akiket szakmai elhivatottság és személyes barátság fűz fogyatékos emberekhez és támogatásukat saját ügyüknek tekintik.

Egyesületünk célja, családias életközösségek létrehozása, a meglévők támogatása, amelyekben a fogyatékossággal élő emberek otthonra, társas kapcsolódásokra és értékteremtő munkahelyre találhatnak.
Lakóotthonunk 2005-től, nappali ellátásunk 2006-tól működik, 2013. januárjától pedig akkreditált foglalkoztatóként, éves átlagban 20 fő megváltozott munkaképességű dolgozónak biztosítunk munkalehetőséget is műhelyeinkben. 2017-ben indult fejlesztő foglalkoztatásunk és támogatott lakhatásunk, melyet 2020-ban sikerült bővítenünk, ezáltal otthont teremtve további érintett fogyatékossággal  élő ember számára.

Ember lépték!

A világ melyben mindannyian élünk sokszor igazságtalanul és aránytalanul nagy nehézségeket állít az értelmileg akadályozott emberek elé. Egy olyan nem rájuk szabott világban kénytelenek élni önhibájukon kívül melyben sokszor csak nagy nehézségek árán igazodnak el segítség nélkül. Olyan közösséget hoztunk létre, amelyben a valóságban is megélhetik, hogy mindannyian egyenlőek és egyformán értékesek vagyunk és mindenkor egyformán számíthatunk egymás segítségére! Egy olyan közösséget melyet mindenkor és mindenek felett a kölcsönös elfogadás és a partnerség vezérel! 

Ahol mindenki képességei szerint járulhat hozzá egy közös nagyobb Jóhoz!

Egyformák vagyunk!

Meggyőződésünk, hogy minden ember saját sorsát betölteni érkezett erre a világra, és a teremtésben nem létezik hibás, vagy csökkent értékű ember. Értelmileg akadályozottnak nevezett társaink csupán abban különböznek tőlünk, hogy döntően nem az intellektusuk segítségével igyekeznek eligazodni az őket körülvevő környezetben, hanem az Ő megismerésük, többnyire az érzelmekre fókuszál.

Partnerség!

Amit mi, magunkat épeknek tartók a “fejünk segítségével” igyekszünk megismerni, azt Ők, az érzelmeikkel igyekeznek befogadni.  Ha egyenrangú felekként élünk, dolgozunk, alkotunk, hamar rádöbbenhetünk, hogy érzelmi téren legalább olyan “akadályozottak” vagyunk, mint azok, akiknél az intellektuális képesség valami miatt zavart mutat, így értelmileg akadályozottnak neveztetnek.

Előítéletek nélkül!

Fel kell tennünk a kérdést, hogy mi a helyzet, azokkal kihívásokkal, melyekkel mi, az értelmileg akadályozott társainkhoz képest érzelmi téren hátrányokkal küzdők, nem tudunk mit kezdeni? Nem tudunk teljesen őszinte érdeklődéssel fordulni mások felé, nem tudunk feltétel nélkül szeretni, nem tudunk elvárásoktól mentes viszonyulást tanúsítani, nem tudunk előítélet mentesen együttműködni, nem tudunk nyíltan, játszmák nélkül kommunikálni, és még sorolhatnánk.

EGÉSZ-SÉG!

Mindezt Ők tudják, és készek erre megtanítani bennünket, ha kellő nyitottságot tudunk tanúsítani, és vesszük a fáradságot, hogy időt szánjunk a velük való együttlétre. Igen. Tulajdonképpen majdnem ennyire egyszerű a dolgunk ahhoz, hogy minél közelebb kerüljünk a vágyva vágyott EGÉSZ-SÉG állapotához. 

Tradíció!

Lakóotthoni épületünk, a falu egyik utolsó tradicionális, eredeti sváb parasztháza, melynek felújítása során minél inkább igyekeztünk megőrizni, annak autentikus jellegét. 

Dolgozunk!

Nappali ellátás, akkreditált foglakoztatás, valamint fejlesztő-felkészítő jellegű foglalkoztatás keretében a hozzánk érkezők szövő műhelyben  kerámia műhelyben, egy kreatív-fejlesztő műhelyben, valamint a házhoz tartozó kertben dolgoznak. Terápiás céllal állatgondozást végzünk, melyben kecske, tyúkok és kacsák a főszereplők. 

Hit!
Életünket a keresztény ünnepkör ünnepei és szokásai strukturálják. Az egyesület céljaival összhangban, szeretnénk olyan munkát végezni, melynek során a segítettek és segítőik, egy közösséget alkotnak, értelmes és tartalommal töltött életet biztosítva. Szeretnénk, ha a társadalmi felelősségvállalás tudatosításának folyamatában, aktív részeseknek mondhatnánk magunkat.